Jak szybko wypożyczyć książkę z biblioteki?

Na portalu AntyWeb.pl opublikowany został artykuł “Jak szybko wypożyczyć książkę z biblioteki? Zamów ją do książkomatu” odnoszący się do pomysłu książkomatów. Nie zabrakło też odniesienia się do projektu realizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu.

Na portalu można przeczytać:

Paczkomaty na dobre zadomowiły się na osiedlach miast i w mniejszych miejscowościach. Tego typu rozwiązania oferuje wiele firm umożliwiając szybkie odbieranie przesyłek. Teraz popularność zyskują książkomaty. Te pozwolą na wygodne wypożyczenie książek z lokalnych bibliotek.

W ramach projektu “Sztuczna inteligencja w służbie książki” realizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich, książkomaty zaistnieją między w Poznaniu innymi na na Chartowie, Górczynie, Ratajach i w Antoninku. Ważnym elementem projektu jest aplikacja mobilna pozwalająca na szybkie zamówienie wybranej książki.